×

A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk.

profiboksz.hu

Amikor minden bokszra fordul: Keith Thurman vs. Manny Pacquiao

2019-07-16 22:25:59 /
Szombaton éjszaka a las vegasi MGM Grandben egymásnak feszül a WBA váltósúlyú világbajnoka és a reguláris öv tulajdonosa, azaz Keith Thurman és Manny Pacquiao. A nyár közepének talán leginkább várt találkozója több kérdést is felvet a rajongók és a szakértők között, így a rangadó lapunk szerkesztőinek is megmozgatta a fantáziáját. Lássuk, hogy az immár 13 éves múlttal rendelkező esélylatolgató rovatunkban mit tippelnek a profiboksz.hu korábbi és jelenlegi munkatársai, illetve vendégeink.


VRRRT: Egy öregedő legenda egy nála 10 évvel fiatalabb világbajnok ellen, ha csak ezt nézzük, akkor a hétvégén sima pontozásos Thurman sikernek kellene születnie. De! Az amerikai majd' 2 évet kihagyott, és a Lopez elleni meccs szerintem nem volt elég a ringrozsda lerázásához, és hát ott van még a doppingellenőrzés körüli mizéria is, ezek szerintem mind Pacman malmára hajtják a vizet. Nagy kérdés az is, hogy a háttérben mi a fontosabb: lökést adni Thurman karrierjének, vagy Pacmant hozzájuttatni ahhoz a vb övhöz, amivel másfél évig szabadon válogathat az ellenfelek között.
Mindent figyelembe véve arra tippelek, hogy Pacquiao néha már-már a régi önmagát idéző teljesítménnyel 116-112-re megnyeri a meccset, de nem hagy nyugodni a gondolat, hogy a pontozás nem feltétlenül fogja tükrözni a ringben látottakat.

greg: A fiatalság Thurman mellett van, és nem kis ütőerővel, illetve talán némileg alábecsült rafinériával is meg van áldva a WBA (egyik) bajnoka, az elmúlt időszakban mutatott formájuk alapján azonban nyugodt szívvel - objektív körülmények mellett - inkább a legendára tippelnék. Thurman ugye sokat volt sérült, de szerintem mióta bajnok lett, nincs benne az a korábban látott tűz, inkább iparosként végzi a dolgát, mintha asztalos lenne és az egymilliomodik deszkát gyalulgatná. A filippínó viszont meglepően motivált mostanság, igaz, sokat koptak a képességei és a korábbi gumilabda stílust - amire alapozva a győzelmeit aratta - nem tudja hozni, ellenben okosabban bunyózik, mint korábban, inkább minőséget hoz a mennyiség helyett. Mindent összevetve, én Manny Pacquiaora tippelek, viszont azt hozzátenném, hogy Thurmanben a kora és a karaktere miatt több pénz lehet, ami nagyban befolyásolhat bizonyos nem objektív körülményeket...

Kassai-Tóth Csaba, a Sport TV kommentátora: Tudom hogy Pacquiaónak óriási kultusza van itthon, bevallom én is a rajongói táborához tartozom, de most kétségek gyötörnek, úgy érzem az idő eljárt felette. Néha még fellángol, mint tetté nemrég a flegma Broner ellen, vagy ahogy látványosan elpusztitotta Mathysset, de ebben a játékban már rég nem ő osztja a lapokat. A Horn meccs döbbentett rá arra, hogy Pac Man kezd kopni, és erősen túl van a zeniten. Iszonyú mennyiségű háború van benne, 70 meccs majdnem 500 menet 24 év alatt, szilaj csaták több mint 30 világbajnokkal, szédítő adatok. Már vb öv volt a derekán volt amikor Thurman épp az elemi 3. osztályát taposta, tehát sok szempontbol is fura ez a párositás. Tudom hogy Thurman /anyja félig magyar!/ amatőrben is kiütött 76 delikvenst, a profik között is igazi halálosztónak számít, 10 évvel fiatalabb mint Pacquiao, de... Az elmúlt 3 évben sérülések miatt mindössze 3 bunyója volt, azokon is pengeélen táncolt. J. Lopez majdnem kicsapta, García és Porter csak hajszállal kapott ki tőle. Utolsó 6 meccséből 5 végigment, de ha KO lesz a hétvégén, mégis inkabb tőle várom. Pacquiao edzője Roach szerint tanítványa gyors KO-val nyer, de ez inkább kincstári optimizmus. A filippínó 2009 óta csak kétszer nyert így. A Ring Magazinnál 24 szakértőből 12 Pacmanre, 12 Thurmanre voksoltak, én is nagy dilemmában vagyok. A szívem az öregre, az eszem a fiatal bajnokra tenne. Azért megkockáztatok egy szűk pontozásos Pacquiao győzelmet, márcsak a szép emlékek miatt is :)

Enyedi Zoltán WBO pontozóbíró: Véleményem szerint taktika függő lesz a találkozó. Abban az esetben, ha Thurman ugyan lyan támadóan áll hozzá, mint Garcia ellen, akkor bármi lehet az eredmény (remélem ez fog történni, mert akkor egy jó meccset látunk), ha megfontoltabb, taktikusabb küzdelem lesz Thurman részéről, akkor Pacquiao nyer pontozással, vagy akár kiütéssel. 40 évesen azért Bronert is lehozta…

Erwin: Az elmúlt napokban elég sokat gondolkodtam azon, hogy ki mellé tegyem le a voksomat, de racionális megközelítés alapján nem jutottam dűlőre, így ezúttal is inkább a (sok esetben nem túl pontos) megérzéseimre hagyatkozom. Képességek, és a legutóbb mutatott formák alapján Pacquiao lehet a favorit, de valamiért arra számítok, hogy Thurman ismét magára talál, és támadó bokszot bemutatva kipontozza a filippínó szupersztárt, persze erre a forgatókönyvre egy fillért sem mernék feltenni...

Prof: Érdekes a világ folyása, ahogyan hullámoznak a bokszkarrierek, megítélések... Ez az összecsapás, illetve az esélylatolgatása jól bemutatja az ellentéteket, a változásokat, hiszen adott egy idős(ödő) szupersztár és egy (elvileg) ereje teljében lévő veretlen bajnok, akik bokszkarrierjüknek eléggé eltérő állomásán találkoznak. Pacquiao érdekesen folytatta a pályafutását a Mayweather elleni vereség után,  mert Horn ellen eléggé kiégettnek, ambíció nélkülinek tűnt, de 2018 és 2019 két meggyőző küzdelmet hozott számára. Thurman viszont épp ellenkező szériában van: a sérülései, kihagyása utáni visszatérése Josesito Lopez ellenében mindenkiben kétségeket ébresztett, most már nem a csúcs Thurmannal számolnak az emberek, ha a Pac elleni esélyeit nézik. Pedig, a meccs bejelentése után az oddsok Thurmannak kedveztek, ő volt a favorit, a relatív fiatalsága és az ereje, veretlensége miatt leginkább. Oké, ez az erő már nem kiütésben mutatkozik meg, hanem általános massszív erőben, biztos lábakban, komplett fizikai megjelenésben, testalkatban. De azután fordult a kocka, ma már a fogadóirodák és a szurkolók is Pacman győzelmét valószínűsítik. Hisznek benne, hogy a gyorsaságával és kombinációival túldolgozza majd a sokat kihagyott, Lopez ellen néha bizony bajban lévő Thurmant. Csakhogy, Pacquiao nem úgy tartja nyomás alatt az ellenfelet, mint tette azt Lopez, Nem annyira egyenes irányú, erőből offenzív már Pacman, mint volt Lopez, Persze, a taktikai rutinja, ringtapasztalata aranyat ér, de ha Thurman kellő aktivitással és nyomásgyakorlással (nem eszetlen csapkodással) tud jelen lenni a küzdelemben, akkor egy külső szemlélő számára és szerintem is, szoros pontozással hozni fogja a mérkőzést. Csakhogy, ki látott mostanában korrekt pontozást, mindhárom bírótól egyszerre? :) 

       

2019. július 20. - profiboksz.hu

Oszd meg, tedd a kedvencek közé!

Hozzászólok:

login: jelszó: » regisztráció

itt van a pontozólap akit érdekel:

https://www.boxingscene.com/ma...

» gigaboly   válasz erre
    2019-07-21 09:49:32

en amugy Pacot jobbnak lattam mint az utobbi par meccsen akarmikor, de mondjuk ezt vartam is amikor bejelentettek hogy nincs VADA teszt, de Thurman technikailag is kikapott, nem talalta a tavolsagot, beleeesett sok utesbe, lassabb is volt, vegig Pac komfortzonajaban ment a meccs, a vege szorsabb lett mert Pac elfaradt, de ameddig volt a tankban a meccs sima volt, nagy kulonsbeg volt a kettos fedezek is, Pac kukucskalt ki es varta a kontra lehetoseget, Thurman lehajtotta fejet oda se nezett (tulelni probalta a rohamokat) es csak osztonbol probalt visszautani ami teljesen hatastalan volt Pac kontrai ultek es tudatosak voltak, abszolut megerdemelt es jol felepitett Pac gyozelem volt

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 07:19:40

Jézusom ...
Aki Thurmannek adta mit nézett..
8-4 okés,még a 7-5 felett is szemet huny az ember,de Thurmant kihozni az elég gáz..
Jól pörgött Pac, a leütés szép volt,de a végére elfáradt rendesen..
Még 40 évesen is a szűk élvonalba van,habár már lenne aki verné valószinű,de hatalmas dicséret neki..

» Ginko86   válasz erre
    2019-07-21 07:13:50

Akik stream-et kerestek, bocs hogy csak most írok. Facebook-on nyomják élőben jó minőségben, elég csak a boxoló nevét beírni, majd ott lesz s live.
Amúgy orbitális csalás volt, egyre onkább nézek már UFC-t, mint ezt az undorító pontózóbírókkal megspékelt szenvedést.

» rosco11   válasz erre
    2019-07-21 07:11:27

Hát akkor ezek szerint csak volt némi hátszele Thurmannak, de mégse merték őt kihozni...

» Bredan78   válasz erre
    2019-07-21 07:04:08

en 8:4-re adtam a ket pontozo 7:5-re, aki Thurman hozta ki az csalas ennyi

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 07:03:56

114:113 Thurman, 115:112 Pac, 115:112 Pac megosztott pontozas, en nem lattam ennyire szorosnak

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 07:02:43

Splitre adták, beszarok

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 07:02:34

114-113 T. 115-112 P. 115-112 P

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 07:02:05

nem volt banto a kulonbseg, de sima meccs volt Pacnek

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 07:00:35

116:111 kb a realis Pac javara (8:4 + leutes), szep volt bajnok, Thurman nem nagyon tudott mi kezdeni a forditott alapallassal, belharcban meg sosem volt jo es Pac gyorsabb is volt

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 06:59:05

Vége
Nem pontoztam de ezt Pac bőven behuzta

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 06:58:29

10ben T majdnem lement, csúnyán meg volt fogva egy testutestol

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 06:50:11

9. menet Thurman, de a hatekonysaga alacsony, a stream amit en nezek szamoljak az uteseket es Thurman vezet talalatokban, de legtobbszor olyat is behuznak neki ami eppen csak surolja Pac fejet, teljesen felrevezeto a minosegi talalatok Pacnel vannak

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 06:47:01

ezt a menetet THurman nagyon tisztán vitte

» gigaboly   válasz erre
    2019-07-21 06:38:15

Thurman talalgat de az utesei nekem teljesen sulytalannak tunnek Pac utesei viszont nem, azok hatekonyak

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 06:38:08

7ik Thurmané

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 06:36:30

talan talan joindulattal az elso Thurman menet, de az se biztos

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 06:34:21

erdekes az utesstat alapjan nincs olyan nagy kulonbseg, de szemre megis van, rengeteg

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 06:31:15

Thurman bajban

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 06:29:26

Aztamu

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 06:29:14

Thurman jobbja teljesen ineffektiv, meg amikor Pac a kotelekhez szoruk kettos fedezekben akkor sem tud vele mit kezdeni, csak puffoli a fedezeket

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 06:26:49

https://www.vipboxtv.se/stream...

» nelson96   válasz erre
    2019-07-21 06:26:38

Igaz, de amikor Pac jön befele akkor látszik hogy probalja Kif a jobbost

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 06:26:14

@Theorder: itt: https://bit.ly/2XQXBhY

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 06:25:57

Hol nézitek?

» Theorder   válasz erre
    2019-07-21 06:25:26

@menyus: inkabb o megy Pac utan, Marqueznel forditva o, hagyta, hogy Pac jojjon fele, de mivel Thurman nem talalja a tavolsagot sokszor beleesik az utesbe es Manny megkontrazza, egyelore sima Pac

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 06:22:48

Thurman nagyon el akarja adni a Marquez jobbegyenest de Pac fényévekkel gyorsabb

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 06:21:48

eddig Pac más szinten bunyózik

» gigaboly   válasz erre
    2019-07-21 06:17:33

sima 2:0 plusz leutes

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 06:17:24

se a forditott alapallas nem izlik Thurmannak ez a tavolsagot sem talalja, Manny nagyon jo

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 06:16:31

Wooow

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 06:12:58

na lassuk

» fixpont   válasz erre
    2019-07-21 06:05:20

@MAGYAR: koszi

» MAGYAR   válasz erre
    2019-07-21 06:00:52

Ha jól értem Lennox Thurmanre tippelt, tehát elkönyvelhetjük Pac győzelmét:))

    2019-07-21 05:55:52

Hat jó nagy hulladék ez a meccs, főleg Figueroanak köszönhetően, nagyon mocsok módon bunyozik, de így is bukott eddig minden menetet kb

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 05:25:57

lement hat menet es figueroa meg nem nyert egyet sem....

    2019-07-21 05:24:01

szerencsetlen figueroa azt sem tudja hol van ugas ellen..

    2019-07-21 05:23:02

tudtok linket...?

» MAGYAR   válasz erre
    2019-07-21 05:05:08

@menyus: Sajnos lemaradtam a meccséről, pedig nagyon bírom a csávót.:) Mi lett a vége?

    2019-07-21 05:03:09

Ugas már az elsőben szanaszét szopatja Figueroat

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 05:00:18

Lwe mindjart ki is lett ütve rögtön azután hogy az edzője egy értelmes tanácsot nem adott neki csak annyit hogy "let's go have some fun" :)

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 02:20:54

Baromi jó ez a Caleb Plant.. Az elsőben majdnem be is fejezte

» menyus   válasz erre
    2019-07-21 02:13:53

@robhalford: A csúcs Thurman Garcia ellen volt , az elég meggyőző volt viszont ami baj , hogy eltelt majd 2 év meccs nélkül és pont a legjobb korban történt mindez .
Maidanát az emelte fel , hogy élt a lehetőségével és Broner meg már a meccs előtt átnézett rajta és hálaég jól pofára is esett ( azóta főleg elment az esze ugyebár ) ami kapóra jött Maynek akkoriban lehetett tolni a showt . Viszont akármennyire egyszerű és szabálytalan volt Chino annyira kellemetlen is . Nem ütött kicsit , nem lehetett levakarni és volt szíve is . Thurman ellen megnéztem volna mondjuk :D

» Ultrasberry1990   válasz erre
    2019-07-21 01:22:39

Sergey Lipinets (1,03-1,05) - Jayar Inson (9,00-11,00)

» Roy Jones Jr.   válasz erre
    2019-07-21 01:09:28

Efe Ajagba (1,02-1,06) - Ali Eren Demirezen (8,00-11,00)

Caleb Plant (1,02-1,09) - Mike Lee (8,00-13,00)

Luis Nery (1,01-1,06) - Juan Carlos Payano (9,10-13,00)

Yordenis Ugas (1,18-1,28) - Omar Figueroa Jr. (3,75-4,50)

Keith Thurman (2,20-2,40) - Manny Pacquiao (1,57-1,70)

» Roy Jones Jr.   válasz erre
    2019-07-21 00:08:35

ami meg a tesztelést illeti Pac csak Floyd ellen félt a tűtől mert szét akarta teszteltetni miközben ő szabadon vitaminozik ezt akarták anno elkerülni, és pontosan ez történt 2015 ben, érdekes hogy Thurman nem problémázik a teszten még csak meg sem említette tehát gyanús hogy ő is inkább teszt nélkül bunyózna...

» gigaboly   válasz erre
    2019-07-20 20:13:31

Kérdés Thurman milyen állapotban van, lehet 2 év után már nem a régi, vagy a ringrosda még nem ment le, elmondta hogy szerinte még nem áll készen Spence vagy egy Porter meccsre idén de a Pac meccset be kellett vállalnia. Thurmannak a KO ra kéne mennie mert pontozással csak szűken tudná verni,viszont Haymon lehet nem akarja még elkaszállni Pacet 2 meccs után és a pontozók lehet nem fognak Thurmannak kedvezni...

» gigaboly   válasz erre
    2019-07-20 20:08:22

@Roy Jones Jr.: "de nem is akkora rizikófaktorral bírt, mint Maidana..."
Szerintem meg Thurman sosem volt jobb mint az argentín.
May meg azzal bokszolt akivel akart,megtehette,dőlt a pénz,az hogy a közönség ki ellen szerette volna látni/pl Khan/vagy szakmailag kit lett volna nagyobb erény legyőzni,az ilyesmiket pont leszarta,megtehette.
Thurman,Porter,Khan stb,neki csak egy volt a sok közül,Berto a spanja volt,átutalt neki egy kis lóvét,az írrel meg csillagászati összegekért bohóckodott,épp az ilyesmik miatt nem számít szart sem hogy Thurmannal vagy Maidanaval bokszolt.
Legalábbis így utólag.

» robhalford   válasz erre
    2019-07-20 19:27:44

@mikike1: Mayweatherék is pont erre fűzték fel az egészet, hogy ő most jól bosszút álljon Maidanán, miután megverte Lil'Bro-t, de ha az a megalázó vereség nincs, semmilyen létjogosultsága nem lett volna a meccsnek. PPV-eladásilag is két bukó meccs volt a visszavágóval, ami nem érte el az 1 milliós előfizetői számot. Thurmannel nem lett volna ilyen probléma, de nem is akkora rizikófaktorral bírt, mint Maidana...

» Roy Jones Jr.   válasz erre
    2019-07-20 17:31:19

Elobb utobb legyozi Pacman-t a kora, mar kb. 9-10 eve nincs csucson.Annak drukkolok, h nem rombolja le a nimbuszat.

» Bruneor   válasz erre
    2019-07-20 16:39:25

Thurman pontozasos gyozelem a tippem.

» Slajos   válasz erre
    2019-07-20 16:02:31

@schneider999: Quintana volt az utolso nagyvaltos meccse.

» miskacarus   válasz erre
    2019-07-20 16:01:46

@miskacarus: Thurman nem csak Quintana ellen volt nagyvaltoban? Meg talán 1-2 meccsen még azelőtt, de karriere minden lényeges meccset váltóban vívta.

» schneider999   válasz erre
    2019-07-20 15:44:17

@Roy Jones Jr.: Bronert kötéltől kötélig verte és előtte is egy ismert kemény támadó bokszolónak számított Maidana pl a nagy latin reménység Ortizt is elintézte egy látványos meccsen. Szóval az hogy nem volt indokolt erős tévedés vagy túlzás a részedről.

» mikike1   válasz erre
    2019-07-20 15:23:02

@Roy Jones Jr.: Igen,plusz hogy ezeket a csucs penzes meccseket megkapja,ahhoz le kellett mennie egy sulycsoportot.
Amig nagyvaltos volt,sokkal jobb bokszot mutatott,erosebb volt,magabiztosabb,/a ringben/elmeny volt minden meccse.
Velemenyem szerint a fogyasztasnak is koze lehet a fasultsaghoz,es talan meg a seruleseihez is.

» miskacarus   válasz erre
    2019-07-20 15:18:18

Greggel okfejtésével egyetértve, Pacquiao szoros pontozásos győzelmét várom (115:113). Mondjuk azzal konkrétan nem értek egyet, hogy Thurmanben több pénz lehet. Sosem lesz több pénz benne, mint Pacquiaoban. Sőt, ha Manny nyerne, megint lehetne lebegtetni a Floyd elleni visszavágót, lévén megverne egy legitim váltósúlyú bajnokot.

Thurman mindig mostohagyereknek számított Haymonnak. Vele nem a könnyű utat járatta, mint mondjuk Danny Garciával. Keithnek mindig kemény ellenfelei voltak a csúcs felé, mégsem fizették túl. Az utóbbi időben sérülések is hátráltatták, én megértem, ha belefásult. Mikor mindketten a csúcson vagy annak még relatíve a közelében voltak, Pacquiao számításba sem jöhetett neki a promóteri ellentétek miatt, Mayweather meg mindig is levegőnek nézte, inkább bokszolt értelmetlen ellenfelek ellen, mint Berto és McGregor (vagy korábban Maidana sem volt indokolt). Szomorú azért ez.

» Roy Jones Jr.   válasz erre
    2019-07-20 14:47:00

En egy eleg unalmas meccsre szamitok,mivel az elso tiszta Pac utestol megijed Thurman,es elkezdi a szokasos szaladgalast.
Igy Pac gyozelmet varok pontozassal,esetleg KO val,mert Thurman alla eleg gyenge.

» miskacarus   válasz erre
    2019-07-20 14:36:41

Szűk Pac pontozásra tippelek, vagy egy késői Tko-ra ha megfelelően feltuningolják..

» Ginko86   válasz erre
    2019-07-20 14:27:12

a letezo legrosszabb eredmeny egy szoros velemenyes meccs lenne, bar egy ilyen eseten Pac lenne az erkolcsi gyoztes, megiscsak o a 10 evvel idosebb es az a 31/41 eseten sokat szamit, ha Thurman csak szorosan jo ellene, az kicsit a kort magat is leertekeli, hiszen hol van mar Pac regi onmagatol

116:112 Thurman

» fixpont   válasz erre
    2019-07-20 12:04:12
Ugrás az oldal tetejére