×

A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk.

profiboksz.hu https://www.profiboksz.hu//images/logo.png Kedden Los Angelesben megtartották a július 24-i, Las Vegasban sorra kerülő, 2021-06-16 11:42:15 https://www.profiboksz.hu/2021/06/16/fury-olyan-leszek-mint-egy-kamion-es-siman-atgazolok-wilderen/

Fury: Olyan leszek, mint egy kamion, és simán átgázolok Wilderen

Kedden Los Angelesben megtartották a július 24-i, Las Vegasban sorra kerülő, immár harmadik Tyson Fury vs. Deontay Wilder WBC nehézsúlyú világbajnoki mérkőzés első sajtótájékoztatóját. A médiaeseményen a zöld övet birtokló, és a legutóbbi, második összecsapásukat idő előtti győzelemmel abszolváló brit Fury hozta a szokott formáját, és igyekezett egyedül elvinni a showt, ezzel szemben amerikai riválisa alig szólalt meg, és napszemüveg, valamit fejhallgató mögé „rejtőzve” igen csak passzívan viselkedett, helyette inkább új edzője, Malik Scott nyilvánult meg, ő is csak szűkszavúan.

"Előzetesen beszéltem vele arról, hogy akar-e ma válaszolni az újságírói kérdésekre, de azt mondta: 'A beszédnek vége, itt az ideje, hogy üzletre és a munkára koncentráljunk’." Wilder hallgatása nem volt meglepetés, mivel már a sajtótájékoztató előtt is jelezte ezt, viszont akkor még hajlandó volt megosztani a gondolatait.

"Szeretnék köszönetet mondani az én uramnak és megváltómnak, Jézus Krisztusnak. Szintén szeretnék köszönetet mondani a csodálatos csapatomnak, valamint a jogászaimnak is, akik összehozták ezt a mérkőzést. Úgy gondolom, ennyi elég a beszédből, annak jött el az ideje, hogy letépjem Fury fejét. Július 24-én vér fog folyni a szorítóban. A járvány alatt megállás nélkül edzettem és építettem magam." – tette még hozzá a keddi esemény után Wilder, aki a 2020. februári, súlyos vereség után teljesen eltűnt. "Végre volt időm arra, hogy a családommal legyek, most pedig feltöltődve, megfiatalodva várom a folytatást. Igen, sok idő fog eltelni a két meccsünk között, de ez jót tesz nekem, neki viszont rosszat. Semmi más nem érdekelt az elmúlt hónapokban, csak az, hogy fejlődjek. Bármit is csinál majd július 24-én, lesz rá válaszunk. Készen állok a harcra."

Fury természetesen most sem fogta magát vissza.

"Ez is azt mutatja, hogy Wilder mennyire gyenge mentálisan, és hogy a legutóbb elszenvedett verés milyen érzelmi, fizikai hatást gyakorolt az életére. Egy jó ideig aggódtam Wilder miatt, miután jól megruháztam. Az ő dolga, ha kussolni akar, de én azért vagyok itt, hogy reklámozzam a meccset, beszéljek a sajtóval, ahogy mindig is szoktam. Szóval, ha Deontay Wilder nem akar aktívan részt venni ezen a sajtótájékoztatón, akkor majd beszélek én helyette is. Őrült hullámvasút vezetett oda, hogy létrejöjjön ez a derbi. Azt szoktam mondani, egészen addig nem biztos, hogy összejön egy mérkőzés, amíg nem álltok ott egymással szemben a szorítóban. Egyáltalán nem volt nehéz alkalmazkodnom ahhoz, hogy ismét Deontay Wilder ellen kell bunyóznom, ez az, amiért fizetnek nekem, ráadásul folyamatosan edzek, és mindig motivált vagyok. Remélem, Deontay fel tud majd mutatni valami újdonságot is. Szüksége lesz rá, ha a tényeket nézzük. Nagyon bízom benne, hogy Malik Scott a legjobbat tudja kihozni Wilderből, és megfelelő kihívás elé fognak állítani. Wilder alapvetően csak egy dologban jó, ez pedig egy ütőereje, viszont én olyan leszek, mint egy kamion, és simán átgázolok rajta. Garantálom, hogy ez sem fog tovább tartani, mint a második meccsünk. Legutóbb mindenfélét pofázott arról, hogy vérontás lesz, és mindannyian tudjuk, mi történt végül. Most végérvényesen rövidre fogom zárni a dolgot."
Oszd meg, tedd a kedvencek közé!
Kommentek »

Hozzászólok:

» regisztráció

@TNT: Mivel nem nagy dolgokra gondolok, teljesen alapok ezek, emiatt igazából szmiplán arra alapozom, hogy edzőt váltott, aki technikailag jobb boxoló, és ezeket simán helyrerakhatja.
Stiverne ellen pl azért ő is normálisan boxolt, amennyire emlékszem

» PeteTheGreek   válasz erre
    2021-06-21 13:38:19

@PeteTheGreek: Az érthető, hogy miben és miért vársz nagy fejlődést Wildertől, de ezt mire alapozod? Nincs semmi, ami alapján ez reális várakozás lenne.

    2021-06-20 14:12:43

@TNT: "kibokszolni ugyanis semmilyen taktikával nem tudja Furyt, abszolút hiányoznak hozzá a képességei, de még az alapjai is. Nemlétező alapokra nem lehet építkeznie, neki az erősségeit kellene kimaxolni, nem a gyengeségeit közepesre felhúzni (ami úgyis nagyon kevés lenne a brit ellen)."

Nem amiatt kell szerintem a gyengeségeit közepesre felhúzni, hogy majd ezáltal kiboxolja Furyt, hanem azért, hogy az erősségeit ki tudja használni. Azért kell fele annyi ütést beszedni, hogy kétszer annyi idő legyen Furynak"összetörnie" őt, magyarán kétszer annyi ideje legyen a jobbosát kihasználni, ami az erőssége.

Pontozással nem fog nyerni, ki kell ütnie Furyt, de ha tök felesleges, erős jabeket eszik állandóan, mert lógatja a kezét már az első menettől fogva, vagy ha minden 1-2-vel telibe lehet vágni, mert egy helyben áll, nem lép hátra, max a fejét húzza hátrébb 5 centivel, akkor bizony nagyon kevés ideje lesz KOznia, mert bedarálja Fury, mint a második meccsen.

Én ebben várok nagy fejlődést - a Fury2 elleni önmagához képest.

» PeteTheGreek   válasz erre
    2021-06-20 00:22:24

@deontay: "de Fury úgy van sokszor ezen a fórumon beállítva, mint egy verhetetlen atyaúristen, aki ellen senkinek semmi fegyvere nincs."

te is tudod, hogy ez koltoi tulzas, szerintem sokkal inkabb Wilder van rossznak elkonyvelve mint Fury valami hu de jonak, AJ ellen en lattam a tobbseg itt inkabb AJ-re tett, ha Fury legyozhetetlen lenne, akkor ez nem tortent volna meg, szerintem az hogy Fury a favorit az sokkal inkabb szol Wilder egesz palyafutasanak es kepessegeinek mint Furyenak

» fixpont   válasz erre
    2021-06-19 20:22:46

Hát én tényleg nem tudom, hogy Wilder mivel lephetné meg Furkot. Talán a meccs elején, ha tisztán be tud találni, vagy nemtom. Viszont Furko nagyon fog erre figyelni, és ő nem egy Stiverne, vagy Breazeale, ellen nem olyan egyszerű ez. Van egy olyan érzésem, hogy nem véletlen most akarta ezt a meccset Wilder, keresztbe akart tenni a Fury-AJ meccsnek szerintem. Wilder így tudja megszivatni Fury-t, nem a ringben, és ezt érzi ő is. Meg hát a lové is.

» horvath gergo   válasz erre
    2021-06-19 19:20:19

@deontay: "Az első meccsen 2szer is lecsapta, Furyt lecsapta Pajkic és Chunningham is. Miért ne lehetne, hogy Wilder telibe találja? "

Igen, de Wilder, főleg a másodiknál elég jól eltalálta, és az sem volt elég. Nyilván, ha Te mint Wilder edzője lennél, azt kell neki mondanod, hogy eltaláltad, és ennél még keményebben is meg tudod ütni, de a másik oldal, hogy ott elég keményen eltalálta, és ez nem volt elég, ebből is felállt. Tehát ez a kézszer is lecsapta, sem volt elég, .... akkor mit tud még? Mert aztán a második meccsen nem hogy ennyit sem tudott, hanem már ő lett kiütve.

» leibigabi   válasz erre
    2021-06-19 19:12:45

@kovban: Plusz a sebessége, az elég jó jabje, a mentális ereje és a küzdeni akarása és ki tudja még mit tanult az elmúlt 1.5 évben.

» deontay   válasz erre
    2021-06-19 18:57:14

@leibigabi: Az első meccsen 2szer is lecsapta, Furyt lecsapta Pajkic és Chunningham is. Miért ne lehetne, hogy Wilder telibe találja? Illetve nem azt mondom, hogy Deontay az esélyes, de Fury úgy van sokszor ezen a fórumon beállítva, mint egy verhetetlen atyaúristen, aki ellen senkinek semmi fegyvere nincs.

» deontay   válasz erre
    2021-06-19 18:55:56

@deontay: Wilder kezében csak a jobbosa van. Semmilyen más lapja nincs. Ennyi. Vagy bejön vagy nem:)

» kovban   válasz erre
    2021-06-19 18:02:06

@deontay: " de Wilder kezében is vannak olyan lapok, amik győzelmet érhetnek, de ezt sokan nem hajlandóak elfogadni, egyrészt a Wilder iránti unszimpátia, másrészt a Fury iránti áhítat miatt..."

Hát azért nem feltétlen emiatt. Wilder kezében ott van egy KO erejű ütőerő, de ezt két meccsen sem tudta eddig megmutatni, hogy részéről az elég Fury ellen. Ezek után nem kell feltétlen Fury áhitat vagy Wilder gyűlölet, hogy a legtöbben azt mondják, hogy két meccsen önmagában ez kevés volt, miért változna ez a harmadikon? De nem csak hogy nem tudja kiütni, de két meccs alatt azt lehetett látni, ha nem üti ki, akkor pontozással nem úgy nézett ki, hogy lépést tud vele tartani...

» leibigabi   válasz erre
    2021-06-19 14:34:08

@superbeast: Felesleges leírni ezt, Fury az atyaúristen, aki mindenidőklegeslegjobbjavitánfelül..... Nyilván Fury technikailag jobb, ezt nem vitatja szerintem senki, de Wilder kezében is vannak olyan lapok, amik győzelmet érhetnek, de ezt sokan nem hajlandóak elfogadni, egyrészt a Wilder iránti unszimpátia, másrészt a Fury iránti áhítat miatt...

» deontay   válasz erre
    2021-06-19 13:55:25

Szerintem itt az utolsó 2 komment félreértette gabriel_mtb kommentjét.

Szerintem nem úgy értette, hogy Wilder jobb taktikaihelyzetben van Furynál, hanem jobb taktikai helyzetben van, mint a második meccs előtt.

» superbeast   válasz erre
    2021-06-19 13:19:48

Ez a meccs csak a hülye szerződés miatt jött össze, mert amúgy az embereket ezerszer jobban érdekelte volna egy AJ elleni meccs. Egyértelműen kiderült, higy ki a jobb, már az első meccsen is Fury volt aki kibomszolta Wilder-t, a leütéseket leszámítva látszott, hogy ki tud többet. Ráadásul Furko fel tudott állni Wilder legjobb ütéseiből, sőt vissza is támadott belőle, és zavarba is hozta Deontay-t. Meg azt is hozzá kell tenni, hogy Fury nem a legjobb formájában volt, hisz nem sokkal előtte tért vissza nem túl acélos ellenfelek ellen, és ott sem brillirozott. Meg nem is Stewart volt még az edzője. Fury most a legjobb formájában, talán a legjobb csapatával, óriási önbizalommal stb.. fog menni Wilder ellen, plusz nagyon motivált, és még alaposabban el akarja intézni Wilder-t annak szövegelései miatt is. Azon is meglepődnék, ha Wilder végigállná.

» horvath gergo   válasz erre
    2021-06-19 12:32:15

@gabriel_mtb: abszolút nem értek egyet azzal, hogy wilder taktikailag jobb helyzetben lenne. Mindenki látja, wilder csak abban bízhat, beakad egy (vagy inkább több) igazi jobbos, kibokszolni ugyanis semmilyen taktikával nem tudja Furyt, abszolút hiányoznak hozzá a képességei, de még az alapjai is. Nemlétező alapokra nem lehet építkeznie, neki az erősségeit kellene kimaxolni, nem a gyengeségeit közepesre felhúzni (ami úgyis nagyon kevés lenne a brit ellen). Ezt alighanem az ő stábjában is látják, legfeljebbe nem mondják el neki, ne rombolják az önbizalmát, épp elég lehetett neki a múltkori megalázó vereség - és én személy szerint erősen kételn, hogy tanult belőle, semmi olyanirányút nem nyiltakozott, amiből ez következne, csak nagyobbnál nagyobb baromságokkal magarázta avereséget, és mindenki hibás volt rajta kívül. Annyi agya meg nincs, hogy ezek elterelő nyilatkozatok lettek volna csak :)

    2021-06-19 12:09:51

Nem látom be mitől lenne taktikailag jobb helyzetben. Ok...tudja hogy Fury össze akarja törni (kinézem a dzsipóból hogy villant most is valami váratlant). De semmi garancia nincs arra hogy Fury megint 270 fonttal jön, így egy szaladgálós taktika könnyen visszaüthet. Felhízlalni meg nem lehet annyira Wildert hogy fizikálisan felvegye Furyval a versenyt. Akkor honnan jön a taktikai előny?

» faceload   válasz erre
    2021-06-19 10:42:06

@fixpont: A "mindenki"-t értsd "sokmindenki"-nek!
Nyilvánvaló, hogy nem mindenki írta azt, amire utaltam, de sokan temették AJ-t. És nem a képzetlensége, tehetségtelensége miatt, hanem pszichés gyengesége miatt. Na, én erre nem láttam semmilyen bizonyítékot. Inkább sokan annak akartak látni valamit.
A párhuzam ott van, hogy most Wilderről is sokan megállapítják, hogy mit jelentett a némasági fogadalma, de valójában erről semmit sem tudunk.

A másik párhuzam, pedig a vereségből való tanulás. AJ vezetett, ő csapta le először Ruizt, de aztán beleszaladt egy pofonba. Mégis változtatott a következő meccsre, hiszen veszített. Teljesen elkerülte azt, ami a vesztét okozhatta volna. Ezzel szemben Ruiz a győzelmi mámorában elfelejtett gondolkozni. Vagy biztos volt benne, hogy AJ mindenképpen ki akarja majd ütni és akkor pont' az ütőtávjában lesz és minden jól fog alakulni a számára. Ruiz ugyanúgy nem tudott erre a változásra reagálni, mint Wilder a Fury elleni letámadásra.

A Wilder vs Fury 1-en majdnem egy tipikus Wilder meccset láthattunk: Nem mutatott, nem csinált túl sokat, de kétszer is elsült a keze. Furyék megértették, hogy Wilder ellen csak szerencsével lehet pontozásra játszani, mert együtéses KO-val szokta lezárni a meccseit. A szerencse kártyát pedig 2x is kijátszották az első meccsen.
A 2. meccs előtt, amikor Fury lenyilatkozta, hogy ki fogja ütni Wilder, senki (értsd: szinte senki) nem vette komolyan. Wilder sem. Éppen azért mondhatta ezt, mert úgysem volt hihető. És éppen azért működött, mert meglepő volt.
Wilderék most már tudnak a támadó Furyra is készülni. Furynak megvan a győzelmi receptje az utolsó meccsükről és a nyilatkozata alapján is ezt akarja majd csinálni. Teljesen érthető is ez az hozzáállás. De így a meglepetés erejével már nem számolhat.
Ellenben ha pl. Wilder nem szélmalom módban próbál finishelni, már az is óriási meglepetés lesz.

Mindettől függetlenül persze kikaphat ugyanúgy, mint legutóbb, de taktikailag jobb helyzetben van.

» gabriel_mtb   válasz erre
    2021-06-19 02:44:13

@fixpont: Az ,,mindenki,, azt írta ,,esélye sinscs,, az komolytalan túlzás, természetesen. Én csak árnyaltam, hogy ez egy erősen kétesélyes meccs volt, egyikük sem volt toronymagas favorit. És sokan a több leütéssel kikapó veretlen bajnok legyőzővel szembeni azonnali visszavágás mentális terhe miatt gondolták ezt, szerintem jogosan.
Ebből a szempontból én azt gondolom van azért némi párhuzam a két meccs között, de persze a bokszolók és az erőviszonyok jelentősen mások. A teherfeldolgozásuk is biztosan különbözik, de ennek sikerességét lényegében csak a ringben látjuk majd meg.
Off
Amúgy ha középértéket nézek: 3,06 az 1,42–höz, az kb. 68%–32% esély a fogadóirodáknál. De mint láttad, az oldal szerkesztői és felkért szakértői is igencsak megosztottak voltak. És ez azt gondolom nem véletlen. Mike Tyson is nyilatkozta, hogy azért nem azért ajánlja Joshuának az azonnali visszavágót, mert Ruiz annyival jobb bokszoló, hanem mert sokkal könnyebb visszavágni pár önbizalomnövelő meccs után.

» Peacock   válasz erre
    2021-06-18 22:09:25

@fixpont: meg annyit, hogy kis szamolas utan kijon, hogy az elobb emlitett AJ 1.4-es odds, 71% valoszinusegnek felel meg, vagyis a bukik 71%-ban AJ gyozelmet vartak

» fixpont   válasz erre
    2021-06-18 21:35:30

@Peacock: "Az Oddsok Ruizt preferálták de nem kimagasló arányban: Andy Ruiz Jr. (2,87-3,25) - Anthony Joshua (1,40-1,44) "

erre bemasolsz valamit ami AJ-t preferealja eleg erosen :D tudod mi a gyenge preferalas? 2.1 vs 1.9, ha egy meccsen ilyen oddsokat latsz akkor az 1.9-es bunyos gyengen preferalt a 2.1-essel szemben ez volt a Wilder - Fury 2 elott nagyjabol Fury javara

(As aforementioned, Fury is expected to win the bout at 10/11. This gives him a 52% implied probability of winning. On the other side of the ring, ‘The Bronze Bomber’ is available at the best odds of 11/10.) 10/11 = 1.9, 11/10 = 2.1

raadasul amire en reagaltam az a mondat, hogy "esélye sincs Ruiz ellen a visszavágón" raadasul "mindenki" ezt irta, erted mi a kulonbseg az eselye nincs es akozott amit en irtam, erted mi a kulonbseg a mindenki es a nehany (megoszlott) kozott, amit te irsz?

en azert nem ertem az AJ meccsel valo osszevetest es Wilder eselyeit ezzel osszehasonlitva, mert en nem latok (az abszolut felszines layman megitelesen kivul) semmi hasonlosagot a ket meccsel kapcsolatban, szerintem abszolut nincs realis parhuzam a ketto kozott, sem a ket bunyos ringbeli, sem a ringen kivuli teljesitmenyukkel kapcsolatban pl. Hearn azonnal pszichologust rendelt AJ melle a vereseg utan, es AJ tobbszor is elmodnta, mennyit segitett neki, Wildernel semmi hasonlot nem latok, sot, 1 hete olvastam tole egy nyilatkozatot amiben MEGISMETLI, hogy a meccset nem kellett volna leallitani... ami mindenrol arulkodik csak arrol nem, hogy o ezen lelkileg mar tul van es osszekapta magat

» fixpont   válasz erre
    2021-06-18 21:12:43

Wilder esetében is elég rizikós egyből Fury ellen menni, hiába telt el sok idő. Szerintem a kiütés mentális terhével és a ,,verhetetlen vagyok,, önkép széttöredezésével neki is meg kell majd küzdenie. Ami nem feltétlen könnyű.

» Peacock   válasz erre
    2021-06-18 20:21:07

@fixpont: Azért – joggal – megoszlottak a vélemények. Egy veretlen bajnok KO–TKO vereség utáni azonnali visszatérése a legyőzője ellen rizikós, és ennek mentális okai is vannak.

Az Oddsok Ruizt preferálták de nem kimagasló arányban: Andy Ruiz Jr. (2,87-3,25) - Anthony Joshua (1,40-1,44)

A szakértőbbek véleménye is erősen megoszlott:

https://www.profiboksz.hu/beha...

Greg: AJ WI
Koko: Ruiz WI
Enyedi Z.: Ruiz WP
Erwin: Joshua WI
Kassai TCs: Ruiz W
VRRT: Ruiz WI
Prof: Joshua WP

Fórumozók közül is sokan Ruiz győzelmet vizionáltak, sokan kiemelték a vereség utáni pszichés nyomást is:
– 3000: túlélő show szaga lesz a meccsnek es kulcsfontossagu lehet, h mennyire lesz eros mentalisan es lelkileg ha betalal Ruiz egy tisztesseges horoggal
– Boxerone: AJ-nek gyenge az álla és ez lesz a veszte most is.
– Jersey Joe: Tippem: Ruíz kiütéses győzelme a 4-7. menetek között.
– Schnauzer: Ha fel is tudták építeni Joshua önbizalmát ennyi idő alatt, az kb. addig fog tartani, amíg Ruiz közel nem megy és be nem ver pár nagyot.
– Blaze: Én Ruizra tippelek megint
– GaiusM: Az biztos, hogy pszichés nyomás AJ-n lesz. Ruiz végig is vigyorgott mindent, mint a tejbetök. :) Ez sokat számíthat majd.
– Bandi78: Ruiz kiuteses gyozelmere tippelek a meccs elejen.
– Sarkozi R: Szerintem Ruiz fog nyerni. Sehogy nem latom miképp mulhatna felul őt AJ.

» Peacock   válasz erre
    2021-06-18 20:17:28

@robhalford: az en kommentem a ket bunyos megiteleserol szolt a meccs elott, nem arrol hogy mi volt a meccsen vagy a felkeszulesen

» fixpont   válasz erre
    2021-06-18 20:13:46

@fixpont: Ott azért Ruiz sem volt túl alázatos a munkája irányába,bukott is,jó volt AJ de Ruiz meg önmagához képest is szar.

» robhalford   válasz erre
    2021-06-18 18:51:02

@PeteTheGreek: Szerintem is a keresztbeverés (közbeverés, csínbe ütés), amiket minimum B tervként nagyon gyakorolnia kéne (pl. McCall-nak is sikerült Lewis ellen). A kontrázásban szerintem nem fog tudni annyit fejlődni, hogy Fury ellen eredményesen alkalmazza.

» superman   válasz erre
    2021-06-18 18:42:54

@gabriel_mtb: "AJ-ről is mindenki leírta, hogy esélye sincs Ruiz ellen a visszavágón, mert mentálisan gyenge."

AJ eselyes volt a visszavago elott mind a fogadoirodaknal mind a profibokszon, nem tudom ilyen kommenteket honnan jonnek.

» fixpont   válasz erre
    2021-06-18 18:33:45

AJ-ről is mindenki leírta, hogy esélye sincs Ruiz ellen a visszavágón, mert mentálisan gyenge. Pedig csak nem a boxolóktól megszokott szöveget tolta.
Egy dolgot látok, ami Wilder mellett van: A két meg nem nyert meccse Fury ellen. Sikerből sokkal nehezebb tanulni, mint vereségből.

» gabriel_mtb   válasz erre
    2021-06-18 14:48:55

@PeteTheGreek: Hát ez az, hogy most ha elkezdik rendbe rakni az alapokat, mint amiket említettél is, például nem esik le a kéz, közelharc, egy kis lábmunka, az szerintem nem fog érdemben változtatni a dolgokon, mert 35 évesen tizenX éve profiként, már nem hiszem, hogy úgy elhagyná a régi beidegződéseket. Ilyen csak a Rocky 3-ba van, hogy egy felkészülés alatt a "brawler"-ből vívó legyen.
De még ha sikerül is, ezek alap dolgok, végeredményben lesz egy alap technikával megáldott bokszoló aki nagyot üt... Annyival tényleg beljebb van, hogy technikailag 1-ről 2-re lép, na de legyen ez akkor egy 10-es skálán. De-tudom ez nem így megy-még ha Scott át is ad neki mindent abból amit tud és hozzá hasonló stílusban fog bokszolni, az még mindig édes kevés Fury ellen szerintem. Persze meglátjuk, Ruiznak sem adtam volna több esélyt Joshua ellen, mint most Wildernek.

» LightsOutPrince   válasz erre
    2021-06-18 14:28:41

Taktikailag nagy dolgot nem kell tőle várni, ő régen a bénábbak ellen sem nagyon akarta irányítani a tempót, egyedül szerintem azon lehet módosítani, hogy elkezdjen-e keresztbe verni. Azt hiányoltam tőle mindig is, attól lenne életveszély, ha ezt a gyors jobbost valahogy kontrákból tudná jobban megütni, nem mindig "hidegen" akarná eladni az egy-kettőt, amit azért nem lehetetlen látni (mármint, hogy a jobbost fogja ütni).
Nyilván ahhoz kell egy jó boxtudás, ez nem megy egyik napról a másikra, de B tervként ott lehetne, ha elúszni látszik a meccs, "már mindegy" alapon.

» PeteTheGreek   válasz erre
    2021-06-18 11:04:49

Jajjj, a végén bent maradt a hozzászólásod ("Kétféle Wildert láttam eddig"), mert annyira lent volt, hogy a komment írásakor bemásoltam magamnak, hogy lássam, mire is reagálok :)

» PeteTheGreek   válasz erre
    2021-06-18 10:56:47

@LightsOutPrince: Wilder annyira szar volt a második meccsen, hogyha alapdolgokban fejlődik, amiket nem lehetetlen megtanítani ~fél év alatt (és kitudja mit csinált az azt megelőző háromnegyed évben) sem, akkor már boldog leszek.
És azért a mostani Scottos edzővideókon legalább a kezét igyekszik fent tartani (pl. balt ha üti, a jobbos ott van a kezénél, nem dobja le, jobbos után egyből visszahúzza a kezét a fejéhez, stb)
Gyakorol közelről testütéseket, talán horgokat is, azt se bánom, ha a berobbanó 1-2 után "ráesik" Furyra, és közel marad, vagy neadjisten egy balhorgot is rátesz a jobbegyenesre :)
Ha nem eszi annyira könnyen a jabeket, mert pl. méltóztatik a jobbkezével blokkolni, annak is már örülni fogok.
Ha kicsit fejlődik a lábmunkája, jobban egyensúlyban marad amikor mérik a távot, jabelgetnek, stb, annak is.

Szerintem senki nem vár hatalmas fejlődést, csak azt, hogy az alapdolgot egy kicsit gatyába rázza Scott, és Wilder ezeket be is tartsa élesben. Lehet egy sokkal kompetitívebb meccs, pláne, ha nem kúrja fülön Fury megint az elején. Persze szerintem sem ő az esélyes, de olyan egyoldalú gyalulást nem várok, mint a 2. meccsen, bár szerintem Fury is óvatosabb lesz. Nem éppen tűnt üthetetlennek ő sem, ez igaz mind a 3 toronyra.

Kétféle Wildert láttam eddig; Az egyik a szélesen csapkodó, a másik az az egy alkalommal használt verzió, aki az első meccsükön, fegyelmezetten kibokszolta Stivernet. Az elsővel láttuk mire ment, a második meg szerintem szintén nem célravezető, mert Fury ezen a téren nagyságrendekkel jobb. Ötletem sincs mit akarnak megpróbálni ha nem ezeket, de szerintem még mindig egy ütésben bízhat és nem több.
Kötve hiszem, hogy Malik Scottal előhúznak valami zseniális, merőben más taktikát a kalapból, de majd meglátjuk előnyére vállt-e az edzőváltás, és ha igen, mindez mire lesz elég.

» PeteTheGreek   válasz erre
    2021-06-18 10:54:10

@miskacarus: "Nem lett megallitva,ment volna tovabb ha rajta mulik. Nem hiszem,hogy megtort volna mentalisan."

Az akkor volt, akkor szerintem "halálig" küzdött volna. Most viszont egy totál bizonytalan embert láttam.

    2021-06-18 08:17:42

Mint tudjuk Tyson minden meccs előtt elmondja mi történik majd a ringben.
Sokan nevetnek ezen mondván jó vicc.
Ez a kamion hasonlat most azt jelenti hogy Wilder ki lesz ütve az elsőben.

» Parappa4   válasz erre
    2021-06-18 08:04:50

Szerintem sima wild lesz most méghozzá koval.

» Mr.boxer   válasz erre
    2021-06-18 06:21:55

@rumble: Nézd meg persze.

Az álmok egyszer valóra válnak, és lehet most jött el a Te időd.

» nemexpert   válasz erre
    2021-06-18 05:02:21

Nem tudom miert kerestek felelmet,vagy onbizalom hianyt Wilder viselkedeseben.
Szerintem szo sincs ilyenrol.
Nem lett megallitva,ment volna tovabb ha rajta mulik. Nem hiszem,hogy megtort volna mentalisan.
A veretlenseget bukta,az megviselte az agyat az biztos,de megtorve nincsen.
Az,hogy a kulvilagot megprobalja kizarni, attol lehet,hogy rajottek a meccs elotti faszmeregetes csak felesleges energia pazarlas.
Fury az ellenkezoje,O energiat nyer belole a kulonbozo mentalitasuk miatt. Bar O is napszemuvegben kezdte a tajekoztatot.

» miskacarus   válasz erre
    2021-06-18 01:11:09

@nemexpert: "Ez van - el kell fogadni, hogy mist Fury ki lesz ütve"

Igenis mester, elkezdünk megpróbálni megbarátkozni vele!

Szeretném kérdezni, hogy a meccset szerinted még azért megnézhetjük, vagy végülis felesleges, így a biztos eredmény tudatában?

» rumble   válasz erre
    2021-06-17 22:30:51

@deontay: Úgy gondolom, hogy Wilder esetében a napszemüveg az valami takarására szolgált, "általában" a nem túl magabiztosságról árulkodik, de "jó hír", hogy a face to face-nél egy idő után levette...

» leibigabi   válasz erre
    2021-06-17 21:40:29

@deontay: "Egyébként annak idején te írtad, hogy Marciano alkalmazta azt, hogy az edzőtáborokban már nem olvasott/hallgatott meg semmit az ellenfele mondandójáról, mit gondolsz, lehet, hogy Wilder is csak azért volt itt, mert kötelező volt a meccs promo és a füles is azért volt rajta, hogy kizárjon mindent és véletlenül se bizonytalanítsa el Fury? Vagy csak egy trükk volt? Mi a véleményed erről?"

Nem tudom, nehéz ezt így kívülről megmondani, hogy vajon ki, mit, miért csinál. De összességében én azt gondolom, hogy ez nem trükk, hanem valóban, ő is próbálja kizárni, hogy Fury mentálisan fölé kerekedjen. És valljuk be, erre jó oka is van, hiszen Fury veretlen, a lélektani hadviselés mester és már kétszer alulmaradt vele szemben. Szóval ebből a szempontból úgy gondolom, hogy próbálkozik, ez esetben próbálja kizárni amennyire lehet, hogy az ellenfél mentálisan fölénybe kerüljön vele szemben. Ez egy plusz, amit a helyzetéhez hozzá tehet. Úgy gondolom, hogy sem félelme, sem megilletődöttség nem látszott rajta, hanem egyszerűen csak megpróbált, vagy legalább is csak közömbösnek látszott.

» leibigabi   válasz erre
    2021-06-17 21:29:53

@leibigabi: Egyébként annak idején te írtad, hogy Marciano alkalmazta azt, hogy az edzőtáborokban már nem olvasott/hallgatott meg semmit az ellenfele mondandójáról, mit gondolsz, lehet, hogy Wilder is csak azért volt itt, mert kötelező volt a meccs promo és a füles is azért volt rajta, hogy kizárjon mindent és véletlenül se bizonytalanítsa el Fury? Vagy csak egy trükk volt? Mi a véleményed erről?

» deontay   válasz erre
    2021-06-17 21:16:22

@deontay: "Az első meccsen vitt azért meneteket, a másodikon meg túl hamar jött a találat, ami eldöntötte a meccset ahhoz, hogy sok mindent le lehessen belőle vonni. Az első két menetben a második meccsen is partiban volt Wilder, a harmadikban meg ugye jött az a tarkó/fül közötti ütés, amiből nem igen lehetett kitisztulni."

összességében két meccsen is Fury nyújtott meggyőzőbb teljesítményt, annak ellenére is, hogy az elsőn Wilder kétszer is leütötte. Én nem állítom, hogy harmadjára Wilder ne nyerhetne, de ezek után ez inkább a "mindig a remény hal meg utoljára" kategória. :)

» leibigabi   válasz erre
    2021-06-17 21:08:30

Wilder egy szőrnyeteg.
Az első meccsükön is kijött, ami előtte minden meccsén. Ez a matek. … és nem kicsi.

A 2. meccsen Fury volt a jobb, ennyi - ügyesebb ökölvívó.

De Wilder akkorát üt, mint egy lórúgás - és a bunyóban ez igen is számit, mindamellett, h jól is üti a bal jobb kombót.

Ez kb olyan lesz, mint a magyar válogatott. Azon izgulsz folyamat, hogy ne kapjanak gólt, és nem azért, h lőjjenek. Na most én mindkét Fury meccsen azért drukkoltam, h Wilder ne találjon be úgy hogy… de nincs akkora szerencsém ( és Furkónak sem), h 3 x 12-nél egyszer ne essen be.

Ez van - el kell fogadni, hogy mist Fury ki lesz ütve.

» nemexpert   válasz erre
    2021-06-17 21:01:36

@leibigabi: Az első meccsen vitt azért meneteket, a másodikon meg túl hamar jött a találat, ami eldöntötte a meccset ahhoz, hogy sok mindent le lehessen belőle vonni. Az első két menetben a második meccsen is partiban volt Wilder, a harmadikban meg ugye jött az a tarkó/fül közötti ütés, amiből nem igen lehetett kitisztulni.

» deontay   válasz erre
    2021-06-17 20:58:25

@Thotesz: Ez volt mondva a negyedik Pac-Marquez meccs előtt is,aztán szegény Pac ott merevedett meg a padlón.

Persze, ez boksz, benne lehet akár ez is. De Marquez hány menetet nyert Pacquiao ellen? Ő nem csak úgy betalált a semmiből, hanem partiban is volt vele mindig. Wilder nem igen volt partiban Furyval, bár ennek ellenére is volt hogy kétszer leküldte, de az is kevés volt. Ez azért különbség :)

» leibigabi   válasz erre
    2021-06-17 20:48:51

@leibigabi: " ezek után ez már inkább csak vágy, mint realitás :)"

Ez volt mondva a negyedik Pac-Marquez meccs előtt is,aztán szegény Pac ott merevedett meg a padlón.

» Thotesz   válasz erre
    2021-06-17 20:40:25

@nemexpert: "Le fogja rendezni Furyt, max 8 menetet adok.
Azon de lepődnék meg, ha az első valid jobbos találat után kiszámolnák Furyt.
Intuíció jórészt, és egy kis matek."

Volt erre 2 meccse és 18-9 menete és nem jött össze. Pedig be is talált. Egy ekkora ütőnél persze ez mindig benne lehet, de ezek után ez már inkább csak vágy, mint realitás :)

» leibigabi   válasz erre
    2021-06-17 20:19:22

@TNT: “ Mégis miből gondolod ezt az eléggé meglepő előzetes tippelést? A kalimpász ha betalál persze nyerhet, de ugyan miért sikerülne ez neki max. 8 meneten belül??? ”

Nem tippelem Wilder győzelmet, viszont edzés videoin nagyon mást bokszol mint eddig. Fury nekem meg tohonyabbnak tűnik, igaz nem is szivarogtat túl sok mindent az edzeseibol. Emiatt azt mondom hogy van abban reláció amit irt nemexpert.

Viszont ha fury 120 körül lesz kilóban akkor szerintem o nyer, akkor lesz labmunkaja, vagy megint birkózással lefárasztja a kisebb ellenfelet, mert kinezetre nagyon szikár Wilder.

» butters01   válasz erre
    2021-06-17 19:44:14

@nemexpert: "és egy kis matek"

Túl sok nem lehet. :D

Azért le lepődj meg, ha Wilder esetleg megint vesztesen vánszorog el a szorítóból. Még az is lehet, hogy lelkileg megzuhan és el is fog pityeredni. :)

    2021-06-17 19:43:23

@Hurri: Jah pont Fury, akinek olyan konzisztenseg a nyilatkozatai mint a szeljaras.
:-)

» Phenomenal   válasz erre
    2021-06-17 18:50:17

@TNT: Intuíció jórészt, és egy kis matek.

» nemexpert   válasz erre
    2021-06-17 18:37:14

@nemexpert: Mégis miből gondolod ezt az eléggé meglepő előzetes tippelést? A kalimpász ha betalál persze nyerhet, de ugyan miért sikerülne ez neki max. 8 meneten belül???
Ha így lenne, az csak tovább erősítené azt, erősen el van túlozva a boksztudás és képzettség szerepe, mert kb. semmilyen komoly sportágban nem lehet csúcsra érni, ha valaki 20 évesen kezdi el azt, mint Wilder. Pár fizikális adottság kimaxolva és ez elég a csúcsra kerülni még ilyen idős korban is? Ez csak erősíti azt az egyébkáént jogos vélekedést, eléggé szűk merítésű rétegsport lett mára a profiboksz.

    2021-06-17 18:18:57

Le fogja rendezni Furyt, max 8 menetet adok.
Azon de lepődnék meg, ha az első valid jobbos találat után kiszámolnák Furyt.

» nemexpert   válasz erre
    2021-06-17 18:00:25

Engem nagyon meglepett Wilder. A nyilatkozatából úgy tűnik, mintha a veresége feldolgozásához a segítségért Istenhez fordult volna. Legalábbis korábban soha nem hallottam tőle/róla olyat, ami arra utalt volna, hogy hívő keresztény lenne. Ez a Jézusos mondat és a mostani viselkedése az én szememben szimpatikusabbá tette. Mint ahogy Fury-ban is számomra a legszimpatikusabb, hogy -bár furán hangzik vele kapcsolatban- de a megnyilvánulásaival rendre kiáll a normalitás és a keresztény értékrend mellett. (Egyszer már meg is fenyítették az előbbi miatt).

    2021-06-17 17:10:19

@miskacarus: Akkor leléptetik, bedobják a törölközőt. Erre gondoltam.

» horvath gergo   válasz erre
    2021-06-17 16:20:09

Lehet itt filózni, hogy mi zajlik Wilder fejében, de nem sok értelme van. Viszont kb. évek óta először ez az első tisztességes nyilatkozat tőle egy meccs előtt.

Úgyhogy inkább legyen rajta a fejhallgató innentől, mert így sokkal szimpatikusabb lesz mindenki szemében. Jól áll neki, hogy befogja :)

» superbeast   válasz erre
    2021-06-17 16:06:14

@horvath gergo: Nem tudom,tobbszor is lattam a mecsset,de egyszer sem lattam kiutest.
Hogy lesz igy megint kiutve?

» miskacarus   válasz erre
    2021-06-17 14:06:30

Fury elintézi megint. Nem szabad persze lebecsulni senkit sem, de szerintem ezt csak Fury ronthatja el. Wilder ki lesz ütve megint úgy érzem.

» horvath gergo   válasz erre
    2021-06-17 12:09:19

@Schnauzer: Ha ilyen trükkökre van szüksége, hogy megvédje magát a pszicho hadviselésétől, az annak beismerése, hogy nagyon is védtelen azzal szemben. És ez akkor is gyengeség, ha nem hallja, ami elhangzik. Úgy látom, hogy sajnos még nem tette magát túl a vereségen, ami nem jó jel. Rajta egy jó sportpszichológus többet tudna segíteni, mint egy bokszedző. Csak ez sok idő, hiszen őt nem csak megverte, hanem az egész személyiségét, önmagába vetett végtelen és megkérdőjelezhetetlen hitét rombolta le Fury. A stábjának le kéne venni róla a terhet, megértetni vele, hogy sokat fog kapni, nem fogja találni Fury-t a ringben, de ki fogja bírni és 12 menet nagyon hosszú, eljön az ő pillanata. Lehetne ő a fekete ló, akinek már nincs vesztenivalója, nem fél és ezért életveszélyes. De ehhez el kellene fogadnia, hogy a másik jobb volt, hideg fejjel tanulni belőle, sokat beszélgetni olyan bunyósokkal, aki már átélt hasonlót és túljutott rajta. De ha tovább mantrázza a hazugságait akkor a következő vereség még jobban a mélybe fogja taszítani...

» bigbandi20   válasz erre
    2021-06-17 09:28:45

Szinte hallom a motivációs tréning beszédet Wilder füleséből :)

    2021-06-17 00:07:17

Wilder biztosan nem azért volt ennyire visszafogott, mert ennyire berezelt Furytól. Lehet, hogy ők is kicsit trükköznek. Amúgy pedig, ha nem nézi vissza a sajtótájékoztatót a meccsig, akkor még védte is magát Fury pszicho hadviselésétől, mert nem sok minden jutott el az egészből hozzá.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a ringben mennyire lesz magabiztos Wilder.
Lehet, hogy meglep majd minket és ez a gyengeségnek tűnő hallgatagság csak egy trükk volt a meccs előtt.

» Schnauzer   válasz erre
    2021-06-16 21:52:23

Abszolút Furynak drukkolok, de abban bízom, hogy a legjobb Wilder jön elő. Nem szeretem az egyesélyes meccseket (még akkor sem, ha emiatt néha kikapnak a kedvenceim. Eleve olyan kedvenceim vannak, akik bevállalják a riszkes meccseket is, úgyhogy mindig van ilyenre esély. :) ). Szóval remélem, hogy Wilder odateszi magát és nem csak a pénzért megy. Hajrá, Fury, hajrá, Wilder! :)

» bandi78   válasz erre
    2021-06-16 21:13:36

@gigaboly: Jobban is teszi ... még mindjart az elején hideg fejre kínálja meg Fury-t lehetőleg közvetlenül egy a jobb bokája mellől indított hátsókézzel,úgy biztosan átjárja az írt az “elektrosokk” - kb mint szerencsétlen Lyakhovich-ot de sztem Wilder elfáradt valahogy,nekem is az az érzésem,hogy minden le hullik róla legkésobb az első ütésváltásnál

» W.Monke   válasz erre
    2021-06-16 19:06:56

Wildernek ott lesz az ütése, ha bemegy tisztán akkor nyerhet, ha nem, akkor Fury simán veri... Wilder nem fog máshogy boxolni, Scott hiába tanítgatta boxolni elkéstek vele, ahogy elkezdődik a meccs kiütésre fog menni végig...

» gigaboly   válasz erre
    2021-06-16 18:15:04

Érdemes megnézni az eseményt, így olvasva az jön le h Wilder nagyon laza , de miután megnéztem inkább gyerekesnek hatott. Mint valami mesehős aki a erőt merít a hallgatásból és most annyit tanult a kung fu rejtélyes tudományából hogy aztán most pfuu de megmutatja majd fejletépéses technikával.... szerintem esélye sincs, ez a csávó mentálisan nem áll készen erre. Egy csomószor a földet bámulja miután ránézett Furyra. Egy magabiztos bunyós nem így viselkedik.

» dirhanka   válasz erre
    2021-06-16 17:15:13

@SweetSweetSweet: ez mindennek ellentmond amit lattunk tole a vereseg utan

» fixpont   válasz erre
    2021-06-16 16:46:14

Két olyan boxoló,akik szerintem nincsenek helyükön kezelve! (Hanem attól sokkal feljebb vannak emlegetve) Nekem szinte mindegy is,melyik kap ki,de nem a győzelemnek,hanem a vereségnek fogok örülni. Egyiküket most a másikuk fogja leverni,a másikat meg majd Joshua! Legalábbis ezt álmodtam. ;))

» Thotesz   válasz erre
    2021-06-16 16:40:09

A verbális kommunikációban mindenképp Fury tűnik a legjobbnak, tehát különösen az előző meccsük után talán bölcsebb volt így tennie Wilder-nek, még ha gyerekes is, ő sosem tűnt egy agytrösztnek. Sokáig farkasszemet nézni ő is tud, abban felvette a kesztyűt, előbbiből kivonta magát. Ettől még a ringben javulhat a teljesítménye. Kibokszolni nem fogja Fury-t és ha tényleg agresszívan lép fel az ír, akkor inkább annak a kezelésére érdemes felkészülnie Wilderéknek, de az elmozgás és feltartó egyenesek ez esetben nem hiszem, hogy működnének, ahogy Stiverne esetében, inkább a háborúra, sok közbeverésre vagy akár első szándékú, de a korábbinál hatékonyabb bunyóra kell készülni Wilderéknek (persze B tervvel arra az esetre, ha Fury visszatérne a víváshoz).

» superman   válasz erre
    2021-06-16 16:11:53

Szerintem csak hintáztatja Furyt és a kövi sajtótájékoztatón már a régi nagyszáju Wildert kapjuk.
Csak egy pszihologiai fogás ez a csendesség.

» SweetSweetSweet   válasz erre
    2021-06-16 15:39:16

@LightsOutPrince: Mindenképp a második Wilderre van szükségük. Zártan védekezni, mozogni lábon, sokat jabelni. Huzni a meccset hatha, Fury belealszik egy ponton, és sul a jobbos. Mas esély nem sok van szerintem.

» rumble   válasz erre
    2021-06-16 14:39:25

@robhalford: Az lenne tőle, de nem is veszi, nagyot akar menni, hosszú edzőtábort nyom le.

Itt én inkább Wilder mentális hozzáállását furcsállom, ennyire miért kell neki befordulnia, ha rendben lenne fejben? Ráadásul azzal jobban járna szerintem ha úgy tenne mintha ez a vereség lepergett volna róla, nem pedig úgy hogy már szócsatába se áll bele… igaz o fog furyval szembe állni nem én :)

» butters01   válasz erre
    2021-06-16 14:28:23

Tetszik, ahogy Wilder kezeli a helyzetet az elmult hetekben/honapokban (miota kussol, nem kifogasokat keres)

Hajra Wilder :-)

» PeteTheGreek   válasz erre
    2021-06-16 14:12:33

Wilder viselkedése, testbeszéde egyértelműen arról árulkodik, hogy mentálisan továbbra is rendkívül labilis...
Fury pedig pont az az ember, aki ezt félelmetesen ki fogja majd tudni használni, nem mellesleg iszonyatosan jól is szórakozik rajta.
Véleményem szerint nagyon rossz taktika volt ez a „sértődött tinilány” szerep a kihívótól (amennyiben nem csak a gázsit megy majd felvenni július 24-én).

Szegény Arum meg azt sem tudhatja már, hogy melyik bolygón van... Jól átaludta az egész sajtóeseményt.

» karcsi1959   válasz erre
    2021-06-16 14:06:28

Kétféle Wildert láttam eddig; Az egyik a szélesen csapkodó, a másik az az egy alkalommal használt verzió, aki az első meccsükön, fegyelmezetten kibokszolta Stivernet. Az elsővel láttuk mire ment, a második meg szerintem szintén nem célravezető, mert Fury ezen a téren nagyságrendekkel jobb. Ötletem sincs mit akarnak megpróbálni ha nem ezeket, de szerintem még mindig egy ütésben bízhat és nem több.
Kötve hiszem, hogy Malik Scottal előhúznak valami zseniális, merőben más taktikát a kalapból, de majd meglátjuk előnyére vállt-e az edzőváltás, és ha igen, mindez mire lesz elég.

» LightsOutPrince   válasz erre
    2021-06-16 14:02:50

Szerintem is pontosan ez fog történni.

» patton   válasz erre
    2021-06-16 14:00:27

Én azt mondom ebből még lehet valami hogy nem a nagypofájú összevissza nyilatkozó Wilder jön a meccsre, hanem talán tényleg rendesen felkészült és komolyan gondolja hogy vissza akar vágni...

» PedroMagi   válasz erre
    2021-06-16 13:34:37

Nem olyan lessz a meccskép mint a második meccsükön,ebben biztos vagyok,ettől a maskarás baromságtól eltekintve szerintem ott tényleg nem stimmelt valami az amerikaival.Szerintem Fury nem fogja félvállról venni a meccset,élete legnagyobb hibája lenne.

» robhalford   válasz erre
    2021-06-16 13:13:11

De jó meccs lesz. Ha Wildert verik, az mindig jó :-)

» drmatesz   válasz erre
    2021-06-16 12:17:37

Egy sajtótájékoztatón az a lényeg, hogy a bunyósok, promóterek, edzők beszéljenek, adott esetben trash talkoljanak, erre beül oda a nagy Wilder, és meg sem szólal, akkor miért ment egyáltalán oda?

Nem elég, hogy elrontott 2x is már egy címegyesítő mérkőzést (1x amikor kerülte Joshuat, egyszer pedig ugye most, amikor másfél év után eszébe jutott, hogy baszki jó lenne visszavágni, és érvényesíteni a szerződésben foglaltakat), mostmár a sajtó eseményeket is elrontja.

Őszintén remélem, hogy most is ki lesz csapva, mert amúgy is híján van a box a nagy meccseknek, és a nagy hypnak, semmi szükség nincs egy mindenkit kerülő, kifogáskereső, és sértődött Wilderre, aki ha nyilatkozik is, akkor is olyanokat mond, hogy ő gyilkolni megy a ringbe.

» fotelharcos   válasz erre
    2021-06-16 12:03:22

Na...maskor olyan szepen fel tudja sz*pkodni Wildert. Csak nem neheztel ra?
:-)

» Phenomenal   válasz erre
    2021-06-16 11:49:38
Ugrás az oldal tetejére