Szabó Tímea: Van néhány százezer ember, aki nem Németh Szilárd megzenésített pacalreceptjeit szeretné a színházakban hallgatni

2019. december 9., 13:34

Szerző:

A színházakat is érintő kulturális törvénymódosításról volt szó napirend előtt az Országgyűlésben hétfőn. A törvényjavaslatból időközben kikerült ugyan néhány elem, Szabó Tímea (Párbeszéd) ennek dacára úgy értékelte, hogy a kormány az egész kultúra szabadságát és függetlenségét készül kinyírni – írja a 24.hu.

Szabó Tímea úgy fogalmazott, a javaslatot a Gothár-ügyre hivatkozással nyújtották be, miközben a kormánypártok kedvenc házi színházában, az Újszínházban, 2016 óta próbálnak eltussolni egy zaklatási botrányt, amelynek gyanúsítottja Mihályi Győző színész.

Szabó Tímea szerint a törvényjavaslatnak semmi köze a Katona József Színházhoz, a színházakat akarják államosítani. Orbán Viktor egy totális diktatúrát álmodott meg magának, amelynek része a kultúra kivégzése – fogalmazott. Megítélése szerint, a javaslat bosszú október 13-ért. Közölte,

tudja, hogy Orbán Viktor nem jár színházba és a kormánypártiaknak sincs különösebb igénye a kultúrára, de van néhány százezer ember, aki nem Mészáros Lőrinc kiadatlan verseit, vagy Németh Szilárd megzenésített pacalreceptjeit szeretné a színházakban hallgatni.

Fotó: Facebook/Németh Szilárd

A Szabad Nép egyik 1949-es számából idézve kijelentette:

–Maguk ugyanazok az elvtelen kommunisták, akik akkor irányították az országot.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.