Vasárnap is változik a közlekedés Budapesten a futóverseny miatt

DBZOL20170409005
2018.04.15. 09:45

Április 15-én (vasárnap) a Vivicittá futóverseny miatt forgalomkorlátozásokra kell számítani.

Kora reggeltől 12 óráig lezárások lesznek a Margitszigeti gerincút–Margit híd–Jászai Mari tér–Jászai Mari téri déli rakparti lehajtó–Pesti Alsó rakpart–Széchényi István tér–Lánchíd–Clark Ádám tér–Lánchíd utca–Ybl Miklós tér–Apród utca–Attila út–Alagút utca–Fő utca–Jégverem utca–Halász utcai rakparti lehajtó (déli ág)–Budai alsó rakpart–Pázmány Péter sétány–Műegyetem rakpart–Szent Gellért tér–Szabadság híd–Fővám tér–Közraktár utcai lehajtó–Pesti alsó rakpart–Szent István parki rakparti felhajtó–Újpest rakpart–Jászai Mari tér–Margit híd–Margitsziget útvonalon.

13 órától 15:30-ig a margitszigeti gerincút–Margit híd–Germanus Gyula park útja–Árpád fejedelem út–Bem rakpart–Jégverem utca–Fő utca–Clark Ádám tér–Lánchíd–Széchényi István tér–Pesti alsó rakpart–Jászai Mari téri déli rakparti lehajtó–Jászai Mari tér–Margit híd–Margitsziget útvonalon kell forgalomkorlátozásokra számítani.

A 2-es villamos 9 óra és 10:50, aztán 13:10 és 13:50 között megosztva, két szakaszon közlekedik: a Közvágóhíd H felől a Boráros tér H megállóhelyig, a Jászai Mari tér végállomástól pedig a Széchenyi István tér megállóhelyig. A kimaradó szakaszon a 15-ös és a 115-ös busszal lehet utazni.

A 4-es és 6-os villamos ugyanezekben az időszakokban egyik irányba sem áll meg a Margitsziget / Margit híd megállóhelyen. 

A futóverseny miatt módosul a 9-es, az 5-ös, a 16-os, a 105-ös, a 26-os, a 109-es, a 178-as, a 91-191-291-es autóbuszok, a 47-49-es és a 19-41-es villamosok és a 83-as trolibusz útvonala is: a BKK oldalán minden változást részletesen átnézhet, aki arrafelé közlekedne vasárnap.

(Borítókép: A 32. Telekom Vivicittá városvédő futás félmaraton versenyének mezőnye a Lánchídon 2017. április 9-én. MTI / Balogh Zoltán)