Távozik a Williamstől Rob Smedley - F1VILÁG.HU

Távozik a Williamstől Rob Smedley

HIRDETÉS
Távozik a Williams Forma-1-es csapatától Rob Smedley – jelentette be az istálló hétfőn.
Fotó: Williams F1

Távozik a Williams Forma-1-es csapatától Rob Smedley – jelentette be az istálló hétfőn.

A neves szakember még 2014-ben csatlakozott a csapat főmérnöki pozíciójába, korábban hosszú éveken át a Ferrari versenymérnökeként tevékenykedett.

Segédletével a Williams 2014-ben és 2015-ben a konstruktőri 3. helyen zárt a bajnokságban, az elmúlt két évben pedig a csapat a 6. pozíciót csípte el.

A Williams közleménye szerint Smedley a szezon végén int búcsút a csapatnak.

„Nagyon élveztem a Williamsnél eltöltött időszakot. A csapat óriási változásokon ment keresztül, mióta én 2014-ben csatlakoztam, és öröm volt részt venni ebben” – mondta a szakember.

„A Williams egy nagyon különleges csapat az F1 közösségén belül, és meggyőződésem, hogy ezzel a rengeteg tehetséggel nagyszerű dolgokat fognak még elérni. A csapat mindig közel marad a szívemhez.”

„A Forma-1-ben eltöltött 20 évem után viszont úgy éreztem, ideje kiértékelnem, mi a következő lépés. Nagyon várom már, hogy több időt töltsek a családommal, mielőtt döntök a jövőbeli lehetőségekről.”

Görgess tovább, a reklám után folytatjuk!

A legfrissebbek

Kövess minket a Facebookon is!

Kövess minket a Facebookon is!