Leclerc: A győzni akarásom ambíció, nem arrogancia - F1VILÁG.HU

Leclerc: A győzni akarásom ambíció, nem arrogancia

HIRDETÉS
A jövőre már a Ferrari színeiben versenyző Charles Leclerc a minap egy interjúban úgy fogalmazott, nem arroganciából mondja azt, hogy már 2019-ben nyerni akar az olasz istálló színeiben.
Fotó: Alfa Romeo Sauber

A jövőre már a Ferrari színeiben versenyző Charles Leclerc a minap egy interjúban úgy fogalmazott, nem arroganciából mondja azt, hogy már 2019-ben nyerni akar az olasz istálló színeiben.

A monacói tehetség Kimi Räikkönen helyét veszi át a Ferrarinál, ahol Sebastian Vettel oldalán kell bizonyítania.

Leclerc tudja, nehéz feladat vár rá, de mindent megtesz azért, hogy már jövőre a győzelemért harcoljon.

„Szeretnénk tisztázni néhány címlapot, amik nem igazán tetszettek” – mondta Leclerc nemrég.

„Nem értettek a nyilatkozatom mondandóját, és arrogánsnak neveztek, pedig nem ez volt az üzenet, amit közölni akartam.”

„Versenyzőként szerintem ki lehet mondani, hogy nem azért megyek a Ferrarihoz, hogy a 4. helyet célozzam meg. Én nem ezt akarom. Én mindig a győzelemre gondolok.”

Leclerc úgy érzi, készen áll a rá váró kihívásokra, és bírni fogja majd a nyomást Maranellóban.

„Az, hogy az akadémiájukon nőttem fel, segített abban, hogy felkészüljek. 11 éves korom óta egy trénerrel dolgozom a mentális felkészültségemen, hogy jól tudjam kezelni a nyomást. Most ez az egyik erősségem – pedig korábban ez volt az egyik gyenge pontom.”

„Most majd látni fogjuk a gyümölcsét ennek.”

Hirdetés

Görgess tovább, a reklám után folytatjuk!

A legfrissebbek

Kövess minket a Facebookon is!

Kövess minket a Facebookon is!