Verstappen: Sz*r volt az egész időmérő... - F1VILÁG.HU

Verstappen: Sz*r volt az egész időmérő…

HIRDETÉS
A Red Bull ifjú titánja, Max Verstappen azt mondja, a Mexikói Nagydíj időmérő edzésén is küszködött autójával a féktávokon, ezen úszhatott el a pole pozíció.
Fotó: Red Bull Racing

A Red Bull ifjú titánja, Max Verstappen azt mondja, a Mexikói Nagydíj időmérő edzésén is küszködött autójával a féktávokon, ezen úszhatott el a pole pozíció.

Az élről Mexikóvárosban Verstappen csapattársa, Daniel Ricciardo rajtolhat majd, míg a holland pilóta a 2. helyről kezdheti meg a vasárnapi versenyt.

Pedig Verstappen egész hétvégén remekelt: mindhárom szabadedzésen a leggyorsabb volt, habár sokat küszködött a hátsó kerekek blokkolásával. Nem volt ez másképp szombaton sem, emiatt pedig „az egész időmérő sz*r volt” számára.

„Egyszerűen nem volt jó. Ugyanazzal a problémával küszködtem az egész időmérőn, mint a második edzésen, amikor is rengetegszer blokkoltak a hátsó kerekeim lefelé váltáskor, illetve, amikor leléptem a gázról.”

„Nem volt jó az autó viselkedése, és nem tudtunk semmit sem tenni az időmérőn, úgyhogy előre kellett tolnunk a fékegyensúlyt, hogy stabilizálni tudjuk az autót.”

„Az ember nem így akarja csinálni a dolgokat az időmérőn, általában agresszívebb irányba megy el a rendelkezésére álló eszközökkel.”

Verstappen a Q3-ban első nekifutásra az élre állt, amikor pedig arról kérdezték, érezte-e, hogy a problémák miatt elveszítheti a rajtelsőséget, így felelt: „Fogalmazzunk úgy, hogy meglepett, hogy ott voltam az első helyen a Q3-ban, mert egyáltalán nem éreztem jónak…”

Görgess tovább, a reklám után folytatjuk!

A legfrissebbek

Kövess minket a Facebookon is!

Kövess minket a Facebookon is!