Újabb nő F1-es autóban: Calderón a Saubert vezetheti! - F1VILÁG.HU

Újabb nő F1-es autóban: Calderón a Saubert vezetheti!

HIRDETÉS
A Mexikói Nagydíjat követő héten először vezethet Forma-1-es autót a Sauber csapatának fejlesztőversenyzője, Tatiana Calderón.
Fotó: Alfa Romeo Sauber

A Mexikói Nagydíjat követő héten először vezethet Forma-1-es autót a Sauber csapatának fejlesztőversenyzője, Tatiana Calderón.

A 25 esztendős kolumbiai hölgy idén a GP3-as sorozatban versenyez, két éve pedig már a Sauber fejlesztőversenyzőjeként tevékenykedik, eddig azonban még nem vezethetett F1-es versenyautót.

Calderón viszont jövő héten, Mexikóban erre is lehetőséget kap majd: csütörtökön bejelentették, a Sauber jövő hétvégén filmforgatási napot tart az Autodromo Hermanos Rodríguez versenypályán, ahol a fiatal hölgy vezethet majd.

„Nagyon hálás vagyok és izgatottan várom a lehetőséget, amit az Alfa Romeo Sauber F1-es csapata, az Escuderia Telmex, a Telcel, az Infinitum és a Claro biztosított számára – eszerint pályafutásom során először vezethetek Forma-1-es autót” – mondta boldogan Calderón.

„Amióta elkezdtem versenyezni, arról álmodtam, és az volt a célom, hogy egy napon a legmagasabb szinten versenyezzen. Hihetetlen élmény lesz majd felfedezni az Autodromo Hermanos Rodríguez versenypályán a C37-es volánja mögül Mexikóvárosban.”

„Latin-amerikai versenyzőként még különlegesebb az, hogy itt debütálhatok Forma-1-es autó volánja mögött.”

Görgess tovább, a reklám után folytatjuk!

A legfrissebbek

Kövess minket a Facebookon is!

Kövess minket a Facebookon is!