Bottas: Az én feladatom ma az volt, hogy második legyek... - F1VILÁG.HU

Bottas: Az én feladatom ma az volt, hogy második legyek…

HIRDETÉS
A Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas azt mondja, már a Japán Nagydíj szombati időmérő edzésén eldőlt, hogy az ő feladata a mai versenyen az lesz, hogy a 2. helyen érjen célba csapattársa mögött.
Fotó: Mercedes

A Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas azt mondja, már a Japán Nagydíj szombati időmérő edzésén eldőlt, hogy az ő feladata a mai versenyen az lesz, hogy a 2. helyen érjen célba csapattársa mögött.

A futamot a világbajnoki címvédő Lewis Hamilton nyerte meg, aki így tovább tudta növelni előnyét a pontversenyben Sebastian Vettellel szemben.

Bottas a 2. helyről kezdhette meg a mai versenyt, és pontosan tisztában volt azzal, a győzelemre nem lesz esélye ma. A finn végül Hamilton mögött be is futott a 2. helyen.

„Azt gondolom, a szombati volt a döntő pillanat – amint elrajtol a futam, már tudtam, hogyan fog alakulni a dolog” – mondta a finn pilóta.

„Az én feladatom ma az volt, hogy hazahozzam az autót a 2. helyen. Nem volt pánik. Igazából nehezebbnek tűnt a helyzet Max [Verstappen] miatt, mint amilyen volt valójában. A végén már elvettem egy kicsit a gázból. Volt némi hólyagosodás, de nem igazán aggódtunk.”

Bottas hozzátette, nem volt nehéz dolguk úgy, hogy a Ferrarik nem tudtak a győzelemért harcolni Szuzukában.

„Szerencsénk volt, hogy a Red Bull volt a legfőbb ellenfelünk ma, nem pedig a Ferrari, mivel a Red Bullnak nem ugyanolyan a tempója. Meg kell nyernünk ezt a bajnokságot, illetve a konstruktőri címet. Az egyéni trófeát én nem nyerhetem meg, szóval remélem, hogy mihamarabb Lewisé lesz.”

Görgess tovább, a reklám után folytatjuk!

A legfrissebbek

Kövess minket a Facebookon is!

Kövess minket a Facebookon is!